dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Pawilony z płyt warstwowych

Autor: Korzysz

Pawilony handlowe można zdefiniować jako lekkie konstrukcje stalowe. Ich ściany i dachy wykonane są z płyt warstwowych z rdzeniami z ekspandowanego polistyrenu, poliuretanu lub wełny mineralnej.

pawilon

Pawilony z płyt warstwowych mają wiele zalet, oto kilka z nich:

  • Ościeżnice okienne i drzwiowe dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Szybka budowa, demontaż i mobilność to zalety pawilonów handlowych.
  • Pawilony z płyt warstwowych składają się z prefabrykatów ustawianych na placu budowy.
  • Uniwersalne i technologiczne rozwiązania oferowanych produktów pozwalają na szeroki zakres zastosowań.

Prefabrykowane płyty warstwowe zapewniają gotową powłokę zewnętrzną z różnymi wykończeniami. Eliminuje to wiele pułapek związanych z tradycyjnymi metodami budowlanymi wykorzystującymi mokre rzemiosło.

Panele, wykorzystywane do składania pawilonów handlowych, zbudowane poza terenem budowy, składają się z zewnętrznego skrzydła z prefabrykatów betonowych, warstwy izolacyjnej i wewnętrznego skrzydła z gładkiego szarego beton. Warstwa zewnętrzna jest połączona i podparta na warstwie wewnętrznej za pomocą opasek z tworzywa sztucznego. Opaski mają niską przewodność cieplną i eliminują mostki termiczne. Możemy modyfikować grubość izolacji tak, aby dostosować ją do wymaganej wartości. Kształt, grubość i wielkość betonu może być również dostosowana do wymagań projektu, na podstawie których stawia się pawilony z płyt warstwowych.

Izolowane panele warstwowe stosowane do budowy pawilonów w celu skrócenia czasu ich montażu i zmniejszenia zagrożeń dla bezpieczeństwa na budowie. Możliwość dopasowania różnych fasad, okien i izolacji w trakcie produkcji zmniejsza zapotrzebowanie na liczne prace wykończeniowe i eliminuje konieczność stosowania rusztowań.

Korzyści płynące z wykorzystania płyt warstwowych w pawilonach handlowych lub magazynowych:

- Zapewniają one mocny, trwały, energooszczędny, energooszczędny, ognioodporny kompozytowy system okładzin.

- Wszystkie aspekty procesu produkcji odbywają się poza zakładem produkcyjnym, umożliwiając tym samym osiągnięcie najwyższej możliwej jakości wykończenia.

- Budowa jest znacznie szybsza dzięki możliwości przyjęcia dostawy na miejscu budowy oraz w pełni zintegrowanemu systemowi konstrukcji i powłok, w którym nośne panele ścienne zapewniają zarówno wsparcie konstrukcyjne, jak i wykończenie zewnętrzne, minimalizując koszty pracy na placu budowy.

- Prefabrykowane panele warstwowe eliminują również konieczność stosowania rusztowań zewnętrznych.

- Panele mogą stanowić część prefabrykowanej ramy konstrukcyjnej, gdzie skrzydło wewnętrzne jest nośne lub mogą być przymocowane do ramy stalowej jako panel okładzinowy.


Źródła:
 http://pawilonysoltysiak.pl/plyty-warstwowe/ - Producent płyty obornickiej
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon