dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Kotły na pellet

Autor: Korzysz

Kotły na pellet są przyjazną dla środowiska i ekonomiczną alternatywą dla kotła olejowego lub gazowego. Spalają pelety drzewne (wykonane z odpadów drzewnych) w celu uruchomienia kotła, który zapewnia ogrzewanie reszty domu. Są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale pozwalają zaoszczędzić pieniądze i są dostępne na całym świecie.

granulki pellet

Jak działa kotły na pellet?

To całkiem proste. Zamiast spalać drogi olej lub gaz, kocioł spala pelety drzewne. Kocioł składa się z trzech głównych części: samego kotła, leja zasypowego (do załadunku kotła) i magazynu. Pelety drzewne są przechowywane w magazynie, a zasobnik automatycznie dodaje je do kotła, aby zminimalizować ilość pracy, jaką trzeba wykonać samemu. Pelet drzewny jest paliwem, podobnie jak gaz czy olej, tylko jest bardziej przyjazny dla środowiska i tańszy w spalaniu.

Ogrzewanie domu poprzez spalanie drewna nie jest całkowicie nowym pomysłem, ale technologia, którą dysponujemy, jest o wiele bardziej zaawansowana i wydajna, a paliwo jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

W jaki sposób kotły na pellet są przyjazne dla środowiska?

Pelety drzewne są wytwarzane z odpadów drzewnych, więc nie szkodzisz środowisku poprzez wycinanie drzew w celu ogrzania domu. Odpady są definiowane jako coś, czego nie można wykorzystać nigdzie indziej. Pelety drzewne składają się z zagęszczonych trocin i ścinki. Coś, co zostałoby wrzucone do kosza lub na ognisko, jest zamiast tego używane do ogrzewania domu. Pelety są wykonane tak, aby były niezwykle gęste, co pozwala na ich bardzo wysoką wydajnością spalania.

Jakie są zalety?

Dwie główne zalety kotła to środowisko i Twój portfel.

Zaczynając od ochrony środowiska, używając kotła na pelety drzewne, zmniejszasz ilość wytwarzanych odpadów, jednocześnie zmniejszając ilość gazu lub oleju, który jest zużywany. Pelety drzewne są paliwem, wytwarzającym ułamek emisji dwutlenku węgla z paliw kopalnych.

Obecnie wytwarzanie ciepła stanowi 41% całkowitej emisji dwutlenku węgla w wielu krajach, a częściowo dlatego, że tylko 1% ciepła jest obecnie wytwarzane ze źródeł odnawialnych. Jeśli możesz ogrzać swój dom za pomocą kotła na pelett, to w dużym stopniu pomagasz chronić środowisko naturalne.

Jeśli weźmiemy pod uwagę aspekt finansowy kotła na pelety drzewne, łatwo jest zauważyć, że pieniądze szybko się odkładają. Ponieważ pelety drzewne są wytwarzane z produktu odpadowego, są one tanie, szczególnie w porównaniu z gazem i olejem. Mogą być pozyskiwane lokalnie. Nie muszą przejeżdżać setek, jeśli nie tysięcy kilometrów, aby do Ciebie dotrzeć. Cena drewna jest również znacznie mniej podatna na wahania tak samo gwałtownie, jak ceny gazu i ropy naftowej, ponieważ rynek światowy w zasadzie nie ma żadnego wpływu na ceny.

Jest jednak więcej zalet kotłów na pellet:

  • Nie musisz być podłączony do sieci, aby produkować ciepło w swoim domu.
  • Są one dostępny na całym świecie.
  • Można je przekształcić w wiele różnych form energii.
  • Można je łatwo przełączać.
  • Niskie koszty eksploatacji.
  • Kotły na pellet charakteryzuje długa żywotność.

Źródła:
 https://www.ogrzewanie-akapit.pl/kotly-na-pellet/ - Sklep internetowy
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon