dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Centralny odkurzacz - zalety

Autor: Korzysz

Odkurzanie podłóg i dywanów jest niezbędne, jeśli chce się utrzymać dom w czystości. Jednak niewielu właścicieli robi to chętnie. Wszystko przez to, że noszenie odkurzacza z pokoju do pokoju, przesuwanie mebli, zmienianie ssawek i szczotek, aby dotrzeć do ukrytych obszarów, jest naprawdę uciążliwe. Rozwiązaniem na to jest zakup centralnego odkurzacza.

Podczas gdy przenośne odkurzacze mają własne worki do przechowywania kurzu i brudu, centralny odkurzacz wyposażony jest w pojemny zbiornik, który można umieścić w piwnicy lub garażu. To urządzenie jest bowiem podłączone poprzez rury PCV do kilku wlotów zamontowanych w ścianach lub listwach przypodłogowych. Właściciel domu podłącza długi wąż i przystawkę czyszczącą do tego wlotu, aby aktywować system.

sypialnia

Centralny odkurzacz może pracować na kilka różnych sposobów. Są systemy, które odprowadzają zbierające się zanieczyszczenia poza dom. Inne systemy natomiast gromadzą kurz i brud w specjalnym worku, który należy raz na jakiś czas opróżniać. Niektóre z nich pozwalają użytkownikowi również na zmianę mocy ciśnienia.

Jedną z głównych zalet centralnych odkurzaczy jest to, że mają one większą moc niż tradycyjne urządzenia. Wszystko dlatego, że właściciel domu musi tylko nosić wąż i jego mocowanie, więc silnik może być do pięciu razy silniejszy od standardowego odkurzacza. Ta dodatkowa moc nie oznacza większego hałasu w pomieszczeniach, w których się odkurza. Ponieważ silnik znajduje się w bardziej odosobnionej części domu, jego hałas jest tłumiony. Tymczasem ssanie węża jest znacznie cichsze.

Centralny odkurzacz wpływa również na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach. Dzięki podłączeniu do zewnętrznych otworów wentylacyjnych wszelkie unoszące się w powietrzu cząsteczki zostają wyeliminowane. Pozwala to na zmniejszenie ilości alergenów, zarodników pleśni i innych substancji drażniących.

Taki system zazwyczaj jest bardzo dobrą inwestycją dla właściciela domu, ze względu na jego trwałość i długoletnią gwarancją. Poprawiają one również wartość odsprzedaży domu, ponieważ nabywca prawdopodobnie zapłaci więcej za wygodę, jaką oferuje system. Ponadto centralny odkurzacz jest bardzo łatwy w obsłudze i nie wymaga konserwacji. Wystarczy raz do roku lub nawet rzadziej, wyczyścić zbiornik, w którym zbierane są zanieczyszczenia.

W ostatnich latach centralny odkurzacz stał się bardzo pożądany, dlatego można go zauważyć szczególnie w nowszych budynkach. Jednak możliwe jest również wyposażenie istniejącego już domu w taki system. Kilka wlotów wystarcza często, aby zapewnić odpowiednie pokrycie dla całego domu. Mimo że najłatwiej jest zainstalować system, gdy ściany są otwarte na prace elektryczne lub wodno-kanalizacyjne, to można również wsunąć rury w ściany przez otwory dostępowe, które znajdują się w piwnicy.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Agnieszka
Centralny odkurzacz bardzo dobrze sprawdza się w nie dużych domach. Polecam.