dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Zalety aluminiowych kasetonów elewacyjnych

Autor: Korzysz

Bez wątpienia elewacja budynku jest ważnym elementem dekoracyjnym, któremu warto poświęcić trochę więcej uwagi. Poza tym, że powinna ona dobrze wyglądać, musi być także bardzo trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego przy budowie budynków przemysłowych, handlowych, użyteczności publicznej, a nawet mieszkalnych zaleca się stosowanie aluminiowych kasetonów elewacyjnych, na których skupimy się w tym artykule.

Kasetony elewacyjne aluminiowe umożliwiają tworzenie elewacji wentylowanych, stanowiących bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Tego typu konstrukcja pozwala bowiem parze wodnej, zebranej wewnątrz budynku, przedostawać się na zewnątrz i odparowywać. Jednak, aby cały system działał prawidłowo, konieczny jest dostęp świeżego powietrza, który z reguły znajduje się na dole elewacji. W ten sposób powietrze przedostaje się do góry, wylatując przez specjalny otwór. Czy może mieć to wpływ na trwałość materiałów, z których wykonane są ściany budynku? Otóż nie, ponieważ chronią solidne kasetony elewacyjne aluminiowe, które wykazują wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych.

szklany budynek

Jakie są inne zalety aluminiowych kasetonów elewacyjnych? Jest ich naprawdę wiele, lecz najważniejsze z nich to:

  • Wytrzymałość - mimo że wyglądają bardzo niepozornie, to są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uderzenia. Dzięki temu są również bardzo trwałe.
  • Brak konserwacji - kasetony elewacyjne aluminiowe, w porównaniu z innymi materiałami wykorzystywanymi do pokrycia fasady budynków (np. drewna), nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych.
  • Lekkość - niewielka waga tych płyt powoduje, że doskonale nadają się one do tworzenia elewacji wentylowanych. Przez to również nie obciążają one dodatkowo ścian budynków.
  • Szybki montaż - instalowanie kasetonów elewacyjnych z aluminium jest niezwykle proste i szybkie. Również ich demontaż nie jest zbyt skomplikowany, więc w razie jakichkolwiek uszkodzeń, płytę można sprawnie wymienić.
  • Nowoczesny wygląd - to jedna z największych zalet tego typu materiałów. Standardowe elewacje są co prawda bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli obawiamy się przesadzić z dekoracją budynku z zewnątrz. Jednak warto zaryzykować, aby uzyskać niepowtarzalny efekt nowoczesnego, a jednocześnie bardzo wyszukanego stylu. Z tego względu też kasetony elewacyjne aluminiowe coraz częściej pojawiają się na elewacjach biurowców i innych, dużych firm.
Podsumowując, aluminiowe kasetony elewacyjne są doskonałą opcją dla osób, które szukają niestandardowych materiałów, nadających się na elewację budynku. Co więcej, są one bardzo trwałe, solidne i nie wymagają szczególnej konserwacji.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Artur
Panele elewacyjne znajdują wiele ciekawych rozwiązań w budownictwie.