Fizjoterapeuta jak dobra książkaRehabilitacja korzysta od dawna z nowoczesnych źródeł, które pozwolą na uintensywnienie procesów naszego leczenia a także na samo poprawienie ich efektywności. Obecnie biostymulacja laserowa jest z całą pewnością jedną z bardziej interesujących technik leczenia, która wywołuje znaczne przyspieszenie reakcji fizjologicznych, które z kolei wywoływane są naświetlaniem mięśni przy pomocy promieni laserowych. Światło lasera posiada korzystne działanie, gdyż odpowiedzialne jest ono za wywoływanie fizjologicznych odruchów zachodzących w układzie naczyniowym tkanki. Ma to olbrzymie znaczenie, gdyż dzięki temu zwiększa się przepływ krwi, działanie szpiku kostnego staje się jeszcze bardziej aktywne.

Dodatkowo poprawia się stężenie endorfin które są odpowiedzialne za zmniejszenie odczucia odrętwienia jak również i stanów bólowych. Terapia winna być wdrażana przede wszystkim w chwili, jeżeli mamy do czynienia z różnego typu zapaleniami ścięgien. ChZS również bywa leczona taką techniką.
Rehabilitacja tego typu jest efektywna, lecz tak samo jak ma się to w przypadku innej rehabilitacji, też tu są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają zastosowanie tej metody. Nie zalecimy jej między innymi w przypadku chorób nowotworowych, krwawień z przewodu pokarmowego jak i przy padaczce. Choroby przebiegające z objawami gorączkowymi również są dość problematyczne, nie możemy przy nich używać laserowych technik leczenia.
Klasyczna rehabilitacja nie może się odbyć bez masażu. Jest to kluczowy element leczenia. Bardzo dobrze o tym wiedzą w mf-fizjoterapia. Dobry rehabilitant, który ma gruntowne przygotowanie do zawodu daje gwarancję tego, że skupi się przede wszystkim na ustaleniu źródeł objawów chorobowych.
Masaże manualne są stosowane przy bardzo wielu procesach rehabilitacyjnych. Ich swoistość, specyfika może się różnić od siebie i stąd też w gabinetach masażu mamy do styczność z wieloma odmianami masażu. Typ masażu przystosowany jest do innego typu działania, czy schorzenia. Fizjoterapeuta ma w pełni opanowane wszystkie najistotniejsze warianty, które wykonuje perfekcyjnie.

MF Fizjoterapia

ul. Łagiewnicka 12
50-512 Wrocław
Tel. 519899191
NIP: 8851573556
REGON: 021176990

http://www.mf-fizjoterapia.pl/
Zachowajmy piękny uśmiech
Ludzie nie przepadają za wizytą u lekarza. W szeregu wypadków starają się kurować w domu, tak zwanymi domowymi metodami ewentualnie kupując leki przystępne w aptekach bez recepty. Jednakże w niektórych kwestiach ingerencja lekarza jest niezbędna. Taką kompetencją medycyny jest...
Imprezy firmowe jak z dobrej książki
Zorganizowanie imprezy firmowej to ogromne przedsięwzięcie, szczególnie dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do różnorodnego wariantu imprez. Ten, kto na ogół nie planuje wystawnych przyjęć, może się zaskoczyć nie jedynie kosztami takich imprez firmowych, ale również wielkością...
Przeprowadzka czytelni
Czy masz w planie przeprowadzkę, na przykład czytelni, i sama myśl o tym budzi u Ciebie duży stres i nerwy? Czy rzucając okiem na swój dobytek chwytasz się za głowę, ponieważ nie możesz uwierzyć, że nagromadziłeś aż tyle rzeczy do tej pory? Pakowanie, separowanie, osłona przed...