dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Autor: Korzysz

Niezależnie od tego, czy chodzi o prywatność, dopasowanie domu do reszty mieszkańców dzielnicy, czy też chcesz zwiększyć atrakcyjność swojej posesji, jest wiele do rozważenia przy wyborze odpowiedniej bramy dla swojego podwórka. Zebraliśmy listę najważniejszych czynników, które należy rozważyć przy wyborze bramy:

brama wjazdowa
1. Jak ma się otwierać Twoja brama?

Istnieją trzy główne sposoby otwierania bramy: brama może wychylać się do wewnątrz w kierunku nieruchomości, może wychylać się na zewnątrz w kierunku ulicy, może też przesuwać się w prawo, lub w lewo.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przed tym wyborem jest to, czy podjazd zboczy w kierunku ulicy, w dół w kierunku domu, czy jest to płaska powierzchnia. Jednak pamiętaj, że brama skrzydłowa nie może funkcjonować, jeśli wychyla się w kierunku zbocza w górę. Należy również pamiętać o innych czynnikach, takich jak długość podjazdu i miejsce dla samochodów do zaparkowania wewnątrz, pieszych oraz ruch pojazdów silnikowych na ulicy.

2. Jaki styl bramy wybierać?

W Twojej dzielnicy mogą istnieć pewne ograniczenia dotyczące dodatków, w tym bram ogrodowych, w odniesieniu do wyglądu ulicy i okolicy. Jeśli jesteś zaniepokojony tymi potencjalnymi zastrzeżeniami, przed wyborem bramy i ogrodzenia przedyskutuj to ze swoim specjalistą od ogrodzeń, a także z lokalną radą lub stowarzyszeniem.

Wybór bramy, która pasuje do stylu Twojego domu, nie tylko poprawia jego estetykę i zwiększa atrakcyjność, lecz także zwiększa jego wartość. Czy masz dom w stylu kolonialnym? Płot i brama będzie dobrym rozwiązaniem. A może Twój dom jest zbudowany w bardziej nowoczesnym stylu architektonicznym? Czyste i minimalistyczne linie listew ogrodzenia i bram będą dobrze współgrać z tym stylem. Tymczasem bramy z rur stalowych lub aluminiowych z bardziej skomplikowanymi szczytami, takimi jak "gotyckie" lub "klasyczne", dobrze komponują się z okazałymi, starszymi rezydencjami lub kamienicami.

3. Jaki będzie kolor bramy?

Kolor bramy jest często jedną z pierwszych rzeczy, która rzuca się w oczy gościom, osobom przechodzącym lub przejeżdżającym. Poza materiałami, z których zostanie wykonana Twoja brama i jej stylu, wybierz oryginalny kolor. Tym sposobem nadasz swojej posesji indywidualnego charakteru.

4. W jaki sposób twoja brama pozwoli ci wejść do domu?

W zależności od poziomu bezpieczeństwa i prywatności, które chcesz uzyskać, możesz wybrać kilka metod umożliwiających dostęp do bramy.

Dostęp ręczny

Otwieranie bramy ręcznie jest najprostszym sposobem, aby umożliwić komuś dostęp. Jednak może to być bardzo niewygodne, zwłaszcza gdy będąc w pośpiechu, musisz szybko przedostać się z lub do domu. Ręczny dostęp oznacza zazwyczaj, że brama ma kłódkę z kodem lub kluczem.

Kod

Nieco bardziej wyszukanym sposobem, który nie wymaga od Ciebie szukania klucza, jest posiadanie specjalnego kody do bramy.

Zdalne sterowanie dostępem

Wiele osób korzysta z tej metody przy otwierania bram garażowych. Otwieranie bramy pilotem to świetna sprawa, szczególnie że nie musisz w czasie niepogody wychodzić do gości, aby zaprosić ich do środka, możesz bowiem to zrobić, przebywając w swoim ciepłym domu.


Źródła:
 http://www.lukmet.com/bramy-segmentowe/ - Dystrybutor bram, okien i drzwi
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon