dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Dlaczego warto wybrać schody spiralne?

Autor: Korzysz

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na zainstalowanie spiralnych schodów w swoim mieszkaniu lub domu, to nie zastanawiaj się długo. Dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku otwartych i dużych pięter, jak i w bardzo małych pomieszczeniach mieszkalnych, co sprawia, że stanowią idealną opcję dla wszystkich. Spiralne schody to klasyczny element, który może dodać wyrafinowania Twojemu domowi.

Oto zalety ich wyboru:

 1. Oszczędzają przestrzeń

  Prawdopodobnie największa zaleta schodów spiralnych, jak również najbardziej oczywistą jest to, że nie wymaga tak dużo miejsca, jak schody liniowe. Optymalizują one potencjał powierzchni podłogi. Ponadto spiralne schody pomogą Ci rozwiązać dwa problemy jednocześnie: możesz zaoszczędzić miejsce i oryginalnie urządzić wnętrze.

 2. Stylowy wygląd

  Jak już zostało wspomniane w poprzednim punkcie, schody spiralne nadają indywidualnego charakteru wnętrzu. Stanowią one piękny element zarówno w domach, jak i w małych mieszkaniach. Często można je znaleźć w domach projektantów, ponieważ łączą funkcjonalność i styl. Oferują one doskonały widok i inne spojrzenie na otaczającą przestrzeń: na przykład na wspaniały salon z pięknymi meblami.

 3. Nie kosztują dużo

  Można kupić spiralne zestawy schodów, które pasują do standardowych przestrzeni. Na rynku dostępna jest szeroka gama schodów spiralnych, jak również wiele inspirujących pomysłów na wykorzystanie ich w najlepszy sposób.

 4. Łatwa instalacja

  Są one łatwiejsze w montażu niż zwykłe schody. Ponieważ większość z nich dostarczana jest w zestawie gotowym do montażu z instrukcją, a nawet prezentacją procesu w formacie pdf lub wideo - przez co są one łatwe w konfiguracji.

 5. Mogą łączyć różne materiały

  Schody spiralne mogą mieć solidną, stalową konstrukcję lub drewniane balustrady, a nawet antypoślizgowe panele. To od Ciebie zależy, z jakich materiałów zostaną one wykonane. Dopasuj je do swoich potrzeb i wymagań, aby cieszyły Twoje oczy przez długie lata. Do najczęściej wybieranych zdecydowanie należą metalowe schody spiralne.

 6. Są funkcjonalne i bezpieczne

  Poręcze, maty antypoślizgowe, to wszystko dla Twojego bezpieczeństwa. Również sprzedawane schody spiralne muszą być zgodne z odpowiednimi normami i przepisami budowlanymi. Ponadto schody stanowią zagrożenie dla małych dzieci i osób starszych. Jednak w przypadku schodów spiralnych niebezpieczeństwo poważnego urazu jest nieco mniejsze. Jeśli użytkownik spadnie na spiralne schody, prawdopodobieństwo upadku na podłogę jest znacznie mniejsze, ponieważ krzywizna schodów go zatrzyma.

 7. Są one lepiej dostosowane do potrzeb klienta

  Dostępnych jest wiele możliwości wyboru projektu i materiałów, dzięki czemu możesz stworzyć schody spiralne idealne dla Twojego domu.

 8. Podnoszą one wartość Twojej nieruchomości

  Schody spiralne są wysoko cenione przez architektów i projektantów za tempo, w jakim mogą je tworzyć i za ich dynamiczne formy. Ze względu na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo są one postrzegane jako pozytywny punkt w sprzedaży domu.


Źródła:
 http://schody5.pl/spiralne.html - Producent schodów metalowych i drewnianych
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon