dkorzysz.pl
dkorzysz.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jakie korzyści niesie budowa domów kanadyjskich?

Autor: Korzysz

Domy kanadyjskie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w wielu krajach. Przede wszystkim dlatego, że mogą sobie pozwolić na otwarty plan wnętrz z widocznymi elementami drewnianymi. Oprócz rozbudowanego układu i wysokich sufitów drewniana konstrukcja oferuje niezrównane naturalne piękno i wszechstronność. Dzięki czemu można stworzyć dom, który będzie w pełni odpowiadał indywidualnym potrzebom przyszłych właścicieli.

Budowa domów kanadyjskich nie jest wcale taka prosta. Jednak zalety tego typu konstrukcji są warte poświęcenia czasu i pieniędzy. Rozważając budowę domu kanadyjskiego, warto zapoznać się z dodatkowymi korzyściami, jakie niesie podjęcie takiej decyzji. Oto najważniejsze z nich

kanadyjskie domy drewniane

Czas budowy

Dużym zaskoczeniem nie powinno być to, że budowa domów kanadyjskich przebiega znacznie szybciej niż tych, których głównymi materiałami są cegły, bloczki, czy pustaki. Konstrukcja domu jest zazwyczaj wznoszona w ciągu kilku tygodni. Dzięki temu podwykonawcy tacy jak elektrycy i hydraulicy, mogą rozpocząć prace znacznie wcześniej, co pozwala na skrócenie całkowitego czasu realizacji projektu.

Efektywność energetyczna

Obecnie na drewniane ramy kładzie się warstwowe płyty izolowane strukturalnie, które zapewniają szczelną obudową, a co za tym idzie, maksymalną efektywność energetyczną i zwiększoną wytrzymałość. Ponadto dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w domach kanadyjskie panuje lepsza jakość powietrza. A ponieważ drewno nie pochłania ciepła w taki sam sposób, jak to odbywa się w przypadku budynków murowanych, domy kanadyjskie znacznie szybciej się ogrzewają i ochładzają, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Przyjazne dla środowiska naturalnego

Drewno uważane jest za odnawialne źródło energii. Poza tym przy budowie takiego domu wykorzystuje się drewno pochodzące z dobrze zarządzanych lasów. Oznacza to, że na miejsce każdego wyciętego drzewa zasadzane jest kolejne. Co więcej, drewno jest materiałem absorbującym duże ilości dwutlenku węgla, a jak wiadomo, obniżenie emisji tego gazu jest w obecnych czasach bardzo ważne. Budowa domów kanadyjskich jest więc jednym ze sposobów na opóźnienie tragicznych skutków dodawania CO2 do atmosfery.

Trwałość

Drewniane konstrukcje są niezwykle wytrzymałe, przez co są bardziej odporne na zniszczenia spowodowane trzęsieniami ziemi, silnymi wiatrami lub obciążenia śniegiem, niż konstrukcje wykonane z innych materiałów. Odpowiednio przeprowadzona budowa domów kanadyjskich ma ogromny wpływ na ich trwałość. Dobrze zbudowany drewniany dom może przetrwać setki lat, nawet przy niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Maciej
Kanadyjskie domy z drewna to duże oszczędności na energii. Mieszkam od 5 lat w takim domu i polecam.